Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Sally Ms. Sally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Suntronic New Materials Technology Co., Ltd.

За нас

Quality is our middle name

За нас

Suntronic New Materials Technology Co., Ltd.

Huizhou Dingshengmei градежни материјали копродукции, Ltd , е професионален производител и извозник на полиуретански (ПУ) украсни материјали, лоцирани во Гуангдонг во Кина, имаме околу дванаесет години ОЕМ и искуства од продажба. Д, поради растот на компанијата, се префрливме на новата адреса и го преименувавме Suntronic нови материјали технологија копродукции, Ltd Ние, главно, произведуваме и извезуваме полиуретански архитектонски украсни елементи за внатрешна и надворешна декорација, вклучувајќи полиуретански корнизи лајсни, полиуретански облоги на панели, полиуретански агли, полиуретански корбени, полиуретански тавански рози, полиуретански пиластери, полиуретански лакови, полиуретански колони, полиуретански Wallидни орнаменти и друго со карактери со мала тежина, водоотпорност, огноотпорност, лесен и брз за инсталирање, анти-ерозија и заштита на животната средина, нашите PU украсни материјали се користат во куќа, ресторан, хотел, салон, клуб, продавница, конференциска сала и др. Различен дизајн и исклучителна декоративна шема. Искрено ги поздравуваме клиентите да пробаат обичај. Нашите PU украсни материјали се донесени CE и Сертификати за слободен CFC. Бидејќи имаме добри партнери да ни дадат суровини, правиме суровини за нашите финални производи, имаме предности во цените и технологијата во споредба со нашите конкуренти; на тој начин, можеме да им обезбедиме на нашите клиенти стабилни и континуирани производи и услуги. нашите PU украсни материјали се извезуваат на светскиот пазар, како што се Европа, Америка, Азија, Африка и Австралија, земји од Блискиот исток, и др. ние отсекогаш обезбедувавме задоволна услуга и производи на нашите клиенти низ целиот свет.

Product Showcase

СТП украсни украсни панели за обликување

СТП украсни украсни панели за обликување

СТП Оркестарот ative украс панел калапи CP292 е дизајниран со роза лист. Railелезничка столица Калапирање е тенка лента за обликување што тече низ просторијата со висина на столот. Стилски, столот за железница помага да се додаде пропорција во просторијата и може да се користи за одделување на различни бои и дизајни...

ПУ-врежано обликување на панели

ПУ-врежано обликување на панели

Нашите облоги за декоративни панели од полиуретан додаваат украсно, историско, чувство на toидови, тавани и парчиња мебел. Нашите облоги за декоративни панели од полиуретан се направени од полиуретан со висока густина, кој на секое парче му дава уникатни детали што имитираат традиционални дизајни на гипс и дрво, но со...

СТП, декоративно обликување на панели

СТП, декоративно обликување на панели

Нашите облоги за декоративни панели од полиуретан додаваат украсно, историско, чувство на toидови, тавани и парчиња мебел. Нашите облоги за декоративни панели од полиуретан се направени од полиуретан со висока густина, кој на секое парче му дава уникатни детали што имитираат традиционални дизајни на гипс и дрво, но со...

Избрана производи

Контактирајте не

 • Тел:86-751-5556601

  Мобилен телефон: +8613500183980Contact me with Whatsapp

 • Адреса:No.7, Jinling Fifth Road, Lechang Industrial Transfer Industrial Park, Lechang City, Shaoguan, Guangdong

  Земја / регион:China

 • Веб-страница:https://www.dsmdecor.com

  Изложбен салон Босго:http://dsmdecor.mk.bossgoo.com

 • Wechat: L58517675

  Е-пошта:sally@dsmdecor.com

Испрати Испраќам барање

Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи