Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Sally Ms. Sally
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

Suntronic New Materials Technology Co., Ltd.

Испрати Испраќам барање

Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци
Архитектонски украсни тавански куполи од полиуретан
Архитектонски украсни тавански куполи од полиуретан
Архитектонски украсни тавански куполи од полиуретан
Архитектонски украсни тавански куполи од полиуретан
Архитектонски украсни тавански куполи од полиуретан

Архитектонски украсни тавански куполи од полиуретан

Начин на плаќање: T/T,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF
Мин. Со цел: 5 Piece/Pieces
Време на испорака: 3 Денови

Контакт сега Додади во корпа

Основни информации

  Модел бр.: R208

  Function: Fireproof Board Ceiling, Soundproof Ceiling, Moisture-Proof Ceiling, Waterproof Ceiling

  Feature: Artistic Ceilings

  Application: Office, Hotel, Household, Dust Free Room, Public

  Material: Polyurethane

  Color: White

  Shape: Round

  Diameter: 100.5cm

Additional Info

  Пакување: 1PCS / CTN

  Продуктивност: 15PCS/DAY

  Бренд: ДСМ

  Транспорт: Ocean,Land

  Место на потекло: Кина

  Способност за снабдување: 450PCS/MONTH

  Сертификат: ISO9001:2008

  HS код: 39259000

  Порт: Yantian,Shenzhen,Shekou

Опис на производот

Куполите на таванот се дизајнирани да го трансформираат вашиот таван за да обезбедат пријатна илузија на длабочина и класа. Архитектонски тавански куполи се изработени од полиуретан со висока густина (PU), широко се користи за да ги инсталирам сите видови на убава светлосна светлина .

Нашите колекции на Медалјони на таванот се моделирани по оригинални историски обрасци и дизајни. Нашите занаетчии потоа рака издлабени оригинално парче. Да се ​​биде врежано секое парче е богато детално со длабоко олеснување, остри линии и навистина уникатен допир. Тоа мајсторско парче потоа се користи за создавање господар на мувла. Откако ќе се создаде господар на мувла, ја користиме нашата уретанска пена со висока густина за да го формираме секој медалјон. Готовиот изглед е прекрасно детален, мала тежина, цврста конструкција, фокусна парче. Сличноста со оригиналните гипс медаionsони се постигнува само со употреба на нашите уретани со висока густина, а не вакумирани, пластични медаionsони од типот. Медалјоните на таванот може да се сечат со употреба на стандардни алатки за обработка на дрво за да се додаде дупка за електрична или таванска вентилаторна крошна. Медалјоните на таванот се со мала тежина за лесна инсталација. Тие се целосно подготвени и подготвени за вашата боја. Ако имате какви било прашања, слободно прашајте.

Предности:
1. Елегантен европски стил.

2. Многу модели од кои може да изберете.

3. Погодно и за DIY и за градежни проекти.

4. Супериорна во облик на гипс.

5. мала тежина, лесна за транспорт и инсталирање.

6. Елаборат обрасци.

7. Подобра флексибилност.

8. Работно ефикасно.

Best Selling Ceiling Domes

Нашата услуга:
1. Фабрика директна продажба со одличен квалитет, разумна цена и услуга од прва класа.
2. Навремена достава до секој агол на светот.
3. Силниот капацитет на снабдување, високо-технолошки вештини и напредната опрема сигурно можат да го исполнат барањето на клиентите.
4. Лансирање на нови дизајни за секоја категорија секоја година.
5. Исклучителна изработка. Сите производи 100% прегледани.
6. Преференцијална пратка од позната компанија за превозот.
7. Одлична услуга по продажбата.

Ние произведуваме ПУ лајсни, полиуретански тавански рози, тавански медалјони, тавански куполи, КУД куполи, тавански рози, добредојдени да не контактирате!

Категории на производи : Полиуретански тавански рози > Тавани куполи

Е-пошта на овој добавувач

Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи